OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Start arrow Galeria arrow Forum PRO - Szczyt PRO 2018 w Warszawie
Forum PRO - Szczyt PRO 2018 w Warszawie | Drukuj |
Redaktor: Krzysiek K.   
07.03.2018.

W dniach 2-4 marca 2018 roku drużynowy 7 Warckiej Drużyny Harcerskiej "Bobry" dh Tadeusz  Żak uczestniczył w ogólnopolskim Forum PRO -Szczyt PRO w Warszawie.

PRO, czyli Programowy Ruch Odkrywców to jeden z najmłodszych ruchów programowo-metodycznych Związku Harcerstwa Polskiego. Ma charakter ogólnopolski, zajmuje e się odkrywaniem i promowaniem dziedzictwa historycznego, narodowego oraz wychowaniem obywatelskim.

7 Warcka DH "Bobry" została zakwalifikowana do udziału w PRO we wrześniu 2017r. Drużyna jest Drużyną Kandydacką do PRO -pełne członkostwo uzyska po realizacji z wynikiem pozytywnym projektu ZHP pt. "Ekspedycja ZHP", uzyska także prawo noszenia chusty PRO i metalowego Pierścienia Odkrywcy w kolorze brązowym, co jest bardzo dużym wyróżnieniem dla harcerzy.

W Forum PRO brali udział przedstawiciele ponad 60 jednostek ZHP z całej Polski. Działo się bardzo dużo: warsztaty, spotkania w zespołach, gra terenowa po Starym Mieście w Warszawie, warsztaty etnograficzne m.in. poznanie i nauka tańców kaszubskich i in. Podczas Forum PRO odbyła się także debata pt. „Polska -Ukraina. Skauting ponad granicami. Miejsce dzieci imigrantów w ZHP" z udziałem Naczelniczki ZHP harcmistrz Anny Nowosad.

Dziękuję Samorządowi Gminy i Miasta Warta za wsparcie i pomoc 7 WDH "Bobry".

 

Czuwaj

 

T. Żak

Drużynowy 7 WDH "Bobry"

 

 
następny artykuł »