OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Start arrow Spot promujący
Warta na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych | Drukuj |
Redaktor: Krzysiek K.   
11.06.2015.

Gmina Warta jest współorganizatorem tegorocznego XVI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego. 18 czerwca będzie festiwalowym Dniem Warty. Na miłośników filmów przyrodniczych i ornitologii będą czekać pokazy filmowe, warsztaty fotograficzne i wystawy.

Cały festiwal będzie trwał od 17 do 21 czerwca. Zainteresowanych wszystkimi jego punktami odsyłamy na stronę internetową Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi, w szczególny sposób zapraszając na drugi dzień festiwalu. Będzie to Dzień Warty.

Przez cały czwartek 18 czerwca w samym mieście będą się odbywać warsztaty i pokazy, a w Muzeum Miasta i Rzeki Warty otwarta zostanie wystawa pt. „Stach z Warty”, poświęcona twórczości rzeźbiarza Stanisława Szukalskiego. Prace pokazujące jego sylwetkę zostały wypożyczone ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. O Stanisławie Szukalskim i jego związkach z rodziną aktora Leonardo diCaprio, pisaliśmy już ponad rok temu (link).

Szczegółowy program Dnia Warty MFFP – 18 czerwca 2015:

9.00 – 19.00 – Pokazy konkursowe – kino ŁDK, ul. Traugutta 18 w Łodzi

8.30 – Wycieczki edukacyjne dla gości i uczestników Festiwalu – dwie trasy wzdłuż zalewu Jeziorsko, prowadzenie – ornitolodzy: Tomasz Janiszewski i Radosław Włodarczyk
10.00 – Warsztaty dla dzieci i młodzieży na terenie Jeziorska, prowadzone przez fotografów przyrody

13.00 – Spotkanie z mieszkańcami i przedstawicielami Gminy, pokaz multimedialny fotografii z Jeziorska

15.00 – Spotkanie uczestników zajęć warsztatowych z ornitologami

17.00 – Muzeum Miasta i Rzeki Warty – wernisaż wystawy pt. „Stach z Warty” poświęconej twórczości Stanisława Szukalskiego, pokaz filmów WFO pt. „Szczepowy”, reż. Ignacy Szczepański i „W kręgu Stanisława Szukalskiego”, reż. Barbara Folta „W kręgu Stanisława Szukalskiego”.

Program całego festiwalu

Źródło: gazetaregionu.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »