Wybór szkoły średniej dla młodych uczniów szkół podstawowych to początek trudnej i ciekawej drogi, zwieńczonej w przyszłości wymarzoną pracą lub kontynuacją dalszego kształcenia na wyższej uczelni.

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji ogłoszonym przez Ministra Edukacji Narodowej, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii - nabór do szkół średnich zacznie się 15 czerwca. Dla wielu uczniów kończących szkoły podstawowe będzie to trudny czas wyboru i aby go ułatwić, Zarząd Powiatu Sieradzkiego przygotował dla młodzieży klas ósmych stronę internetową https://edukacia.powiat-sieradz.pl/ z ofertą rekrutacyjną szkół prowadzonych przez powiat sieradzki. Mamy nadzieję, że jej przystępna forma wzbogacona rzeczowymi informacjami przydatnymi w procesie rekrutacji spodoba się kandydatom i ułatwi im wybór tej jednej właściwej szkoły.

Wzorem lat ubiegłych rekrutacja do naszych szkół w roku szkolnym 2020/2021 odbywać się będzie w systemie elektronicznym. System ten jest jasny, czytelny, przejrzysty i sprawiedliwy. Aby ułatwić uczniom sprawne poruszanie się w nim przygotowaliśmy krótkie wprowadzenie, czyli 5 kroków do szkoły ponadpodstawowej, umieszczone na stronie powiatu sieradzkiego.

Oferta przygotowana przez nasze szkoły została skorelowana z danymi demograficznymi i wynikami naboru w latach ubiegłych. Powiat dla uczniów kończących edukację w szkole podstawowej przygotował odpowiednią liczbę miejsc w szkołach w Sieradzu, Warcie, Błaszkach i Złoczewie. Mamy również nadzieję, że uda się zachęcić do nauki w naszych szkołach uczniów spoza powiatu.

https://lodzkie.edu.com.pl/kandydat/app/access_locked.html