Aktualności z urzędu

Z ogromna przyjemnością informujemy, że Jan Przyrowski 12 latek, mieszkaniec Rossoszycy, Gmina Warta, kierowca kartingowy, obecnie reprezentujący barwy zespołu AV Racing został Mistrzem Świata w Finał Mini Rok ( kategoria 9-13 lat), zawodów odbywających się we Włoszech na torze autodromo di Franciacorta. Gratulujemy sukcesu!

fot. archiwum prywatne Jan Przyrowski

W dniu 16 października odbyło się seminarium dla sołtysów w ramach kampanii edukacyjnej pt. : „azbest nie jest the BEST” na temat azbestu, zagrożeń z nim związanych, możliwości usuwania wyrobów zawierających azbest w ramach dostępnych na terenie Gminy rozwiązań finansowo-prawnych

14 października był dniem szczególnym nie tylko dla Pracowników Oświaty, ale również dla 79 pierwszoklasistów ze szkół w: Warcie, Raczkowie, Rossoszycy, Ustkowa i Cielc, którzy oficjalnie wstąpili w szkolne szeregi - część ze śpiewem na ustach, a część wręcz tanecznym krokiem. Gratulujemy występów i wysokiego poziomu przygotowania tak szczególnych uroczystości przez nauczycieli, rodziców i dzieci.

Pierwszoklasistom życzymy uśmiechu na twarzy,przyjaźni na długie lata i rozwijania swoich umiejętności i pasji pod okiem najlepszej kadry pedagogicznej.

Aktualne dane epidemiologiczne w Gminie Warta na dzień 16 października:
- u 11 osób stwierdzono zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2

- 60 osób zostało poddanych przymusowej kwarantannie domowej

➡️Uprzejmie informuję, od soboty 17 października*, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa, w tym w strefie żółtej w której znajduje się nasza Gmina.

*Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych, które zaczną obowiązywać od 19 października.

       Kampania jest dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Głównym celem warsztatów było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów i określenie korzyści wynikających ze stosowania technologii opartych na OZE.
Podczas zajęć uczniowie poznali różne źródła energii - m.in.: energię słoneczną, wiatru, geotermalną, biomasy, wody oraz dowiedzieli się, jakie są zalety odnawialnych źródeł energii.
Na koniec warsztatów uczniowie wyciągnęli bardzo konstruktywny wniosek - mniejsze zanieczyszczenie powietrza to nie tylko ekologia, ale też ochrona zdrowia i życia ludzi. Dlatego dbajmy o środowisko... i o siebie nawzajem...
Warsztaty były bardzo cenną lekcją wprowadzającą do kolejnego punktu kampanii, a mianowicie do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Z czym się je... OZE! ".
Startujemy..., uruchamiamy wyobraźnię i inwencję twórczą.