Thursday, 05 November 2020 12:26

Od 21 października ruszył nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze".

Written by
Rate this item
(0 votes)

W nowym „rozdaniu” można dostać wyższą dotację – nawet do 37 tys. zł ( w zależności od dochodów)– na wymianę pieca i termomodernizację domu. Niezbędnym dokumentem jest zaświadczenie o dochodach wydane przez MOPS (w załączeniu). Osoby fizyczne (właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych) o dochodach miesięcznych do 1400 zł/os. (gospodarstwa wieloosobowe) lub do 1960 zł (gospodarstwa jednoosobowe), mają szansę na dotację do 60% poniesionych kosztów realizacji eko-inwestycji.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował też nowe udogodnienia: kalkultor dotacji http://www.czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji/, wydłużenie realizacji przedsięwzięcia o dodatkowe pół roku oraz listę urządzeń i materiałów zgodnych z programem.

Rozszerzono również dotychczasową bazę danych urządzeń grzewczych na tzw. zielonej liście. Ruszyła też ogólnopolska infolinia dotycząca programu „Czyste Powietrze”. Pod adresem lista-zum.ios.edu.pl znajdą się urządzenia grzewcze na paliwa stałe, ciekłe i gazowe a także urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii (kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła). Nowością są dodatkowe segmenty, jak: materiały izolacyjne, stolarka okienna, drzwi zewnętrzne i garażowe. Katalog będzie aktualizowany aż  do końca trwania programu w roku 2029.

W przypadku problemów i pytań związanych z wypełnianiem wniosków, pomocy w tym zakresie udzielają pracownicy Urzędu Miejskiego w Warcie tel. 43 8287 116.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://www.wfosigw.lodz.pl/o_programie,46,526.html

Do pobrania dokumenty:

- WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA O WYSOKOŚCI PRZECIĘTNEGO MIESIĘCZNEGO DOCHODU PRZYPADAJĄCEGO NA JEDNEGO CZŁONKA GOSPODARSTWA DOMOWEGO.pdf

- KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH.PDF

Read 147 times Last modified on Thursday, 05 November 2020 12:36

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.