Wednesday, 11 November 2020 01:05

Wystawa poświęcona osiągnięciom odrodzonej Polski w latach 1918-1939, którą przygotowało Biuro Programu „Niepodległa” na setną rocznicę odzyskania niepodległości

Written by
Rate this item
(0 votes)

Szanowni Państwo,

w tym szczególnym dniu, zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej wystawy poświęconej osiągnięciom odrodzonej Polski w latach 1918-1939, którą przygotowało Biuro Programu „Niepodległa” na setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Wystawa poświęcona jest walce o wolność i powrotowi Państwa na mapę Europy po 123 latach niewoli oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej.

Wystawa „Tak powstawała Niepodległa” składa się z 11 plansz przedstawiających wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości, oraz osiągnięcia II RP: „Walka o polską tożsamość do 1918 roku”, „Polska budowana od nowa, czyli listopad 1918”, „Polska mozaika”, „Administracja i samorządność w pierwszych latach niepodległości”, „Wyzwania systemu edukacji”, „Nad książką, w kinie i przy radioodbiorniku”, „Sportowy duch”, „Piękne rzeczy”, „Zdrowie i opieka medyczna”, „Architektura”, „W drodze ku nowoczesności, czyli inwestycje i rozwój”. Zachęcamy do obejrzenia.

Read 99 times Last modified on Tuesday, 10 November 2020 16:56

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.