Thursday, 12 November 2020 15:52

Konsultacje koncepcji przebudowy ul. Promień w Warcie

Written by
Rate this item
(0 votes)

W załączeniu przedstawiamy Państwu dwa warianty koncepcji przebudowy ul. Promień w Warcie, uwagi i opinie można zgłaszać na adres  do dnia 15.11.2020 r. (niedziela).

Opis do wariantów:

Wariant nr 1

Zaprojektowano jezdnię o nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,0 m i chodnik prawostronny o szerokości 1,5 m oddzielony od jezdni pasem zieleni o szerokości 2,0 m. Po stronie lewej zaprojektowano lokalnie chodniki z przejściami dla pieszych celem płynnego przeprowadzenia ruchu pieszych z ulic sąsiadujących oraz do obiektów usługowych. 

W wariancie tym założono przebieg po istniejącej nawierzchni ul. Promień z zachowaniem maksymalnej ilości istniejących drzew, konieczne będzie wycięcie jedynie 13 szt. kolidujących lub ograniczających widoczność. Na Ul. Judyma zaprojektowano jezdnię o szerokości 5,0 m z chodnikiem o szerokości 2,0 m. Oświetlenie uliczne zostało zaprojektowane po stronie lewej jako niezależny ciąg będący własnością Gminy Warta. Dodatkowo na odcinku ul. Popiołu zaprojektowano 1 słup oświetleniowy celem uzupełnienia istniejącej infrastruktury. Na ul. Judyma pomiędzy ul. Wierną, a ul. Promień zaprojektowano dwie nowe oprawy.

Wariant nr 2

Zaprojektowano jezdnię główną o szerokości 5,0 m i chodnik prawostronny bezpośrednio przy jezdni o szerokości 2,0 m. Po stronie lewej zaprojektowano lokalnie chodniki z przejściami dla pieszych celem płynnego przeprowadzenia ruchu pieszych z ulic sąsiadujących oraz do obiektów usługowych. 

W wariancie tym założono przebieg centralnie zlokalizowany w pasie drogowym, przesunięty w stosunku do istniejącej nawierzchni ul. Promień, w wariancie tym konieczne będzie wycięcie 23 szt. kolidujących lub ograniczających widoczność. Oświetlenie uliczne zostało zaprojektowane po stronie lewej jako niezależny ciąg będący własnością Gminy Warta. Dodatkowo na odcinku ul. Popiołu zaprojektowano 1 słup oświetleniowy celem uzupełnienia istniejącej infrastruktury. Na ul. Judyma pomiędzy ul. Wierną, a ul. Promień zaprojektowano dwie nowe oprawy.

Do pobrania załączniki:

-Wariant1.pdf

-Wariant2.pdf

Read 211 times Last modified on Thursday, 12 November 2020 16:03

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.