Tuesday, 15 September 2020 11:48

Projekt Rozwoju Elektromobilności na terenie Gminy Warta

Written by
Rate this item
(0 votes)

W lipcu 2019 roku Gmina Warta zorganizowała targi Sun Air Cooperation. Odbyły się one
w nowoczesnym porcie jachtowym w miejscowości Ostrów Warcki. Tematem targów były odnawialne źródła energii, elektromobilność i wykorzystanie tych technologii w turystyce, hotelarstwie, codziennym życiu. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, dlatego przykuło uwagę mediów i ekspertów z całej Polski.

Dzisiaj chcemy iść o krok dalej i przenieść nowe technologie, rozwiązania do naszej Gminy. Z pomocą przyszedł Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przekazał środki na opracowanie Strategii Elektromobilności w Gminie Warta. Strategia taka ma wyznaczyć kierunki działań w zakresie elektromobilności, wykorzystania odnawialnych źródeł energii w kolejnych latach. Projekty wytypowane w Strategii mogą zostać wsparte przez Fundusz Niskoemisyjnego Transportu. W załączeniu projekt Strategii Rozwoju Elektromobilności na terenie Gminy Warta. Zwracam się z uprzejmą prośbą o jego przejrzenie (szczególna uwagę prosimy zwrócić na rozdział 5.3) i podesłanie/zgłoszenie ewentualnych uwag i propozycji. Strategie w trybie zmian lub z wypunktowanymi uwagami z danymi ułatwiającymi ich lokalizację ( nr str., rozdział, akapit etc.), czekamy do piątku 18 września do godz. 12.00. Wiadomości można przesyłać na adres

Ponadto zachęcamy do wypełnienia ankiety dostępnej na:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeOJPV8K044089qDpFvV9npetJjdH84hmq1Gx3CpBoAJ_Yh7A/viewform

Badanie i zbieranie opinii ma charakter całkowicie anonimowy. Każda opinia jest ważna i zostanie wzięta pod uwagę przy opracowywaniu dokumentu.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie.

Do wglądu:

Strategia rozwoju elektromobilności dla Gminy Warta.pdf

Read 161 times Last modified on Tuesday, 15 September 2020 14:55

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.