Aktualności z urzędu

Aktualności z urzędu (580)

Zachęcamy do udziału w kolejnym konkursie plastycznym w ramach Kampanii Edukacyjnej Gminy Warta " Z czym się je... OZE!".

Uczestnikiem Konkursu może być każdy uczeń, uczęszczający do szkoły podstawowej (konkurs zorganizowany w trzech kategoriach wiekowych - odrębnie klasy I-III, IV-VI i VII-VIII), w dowolnej placówce oświatowej Gminy. Do wspólnej pracy przy tworzeniu makiet można zaangażować rodziców! Zatem do "dzieła"!

Do wygrania fantastyczne nagrody. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej. KARTA ZGŁOSZENIA I REGULAMIN DO POBRANIA NA DOLE ARTYKUŁU.

Na terenie Gminy Warta do spisania pozostało ok. 20 gospodarstw! Spis trwa do dziś! UWAGA! Ważna informacja dla wszystkich rolników. Powszechny Spis Rolny trwa do listopada 2020!

Rolnicy, którzy chcą dokonać #samospis.u i zalogują się po raz pierwszy 30 listopada, mają czas na wypełnienie formularza tylko do północy.

Do 30 listopada z rolnikami, którzy nie dokonali samospisu, skontaktują się rachmistrzowie, aby przeprowadzić #spis. Zgodnie z ustawą spisową rolnicy nie mogą odmówić udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi. Powszechny Spis Rolny to badanie obowiązkowe!

Więcej informacji na stronie https://bit.ly/3ldaZna.

#GUS #statystyki #LiczySięRolnictwo #PSR2020

Aktualne dane epidemiologiczne w Gminie Warta na dzień 27 listopada:

- 66 osób jest zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2

- 90 osób podlega przymusowej kwarantannie.

Uprzejmie informujemy, że Urząd Miejski w Warcie od 30.11.2020 r. (poniedziałek) wraca do pracy stacjonarnej w wymiarze 8 godzinnym.

Godziny funkcjonowania urzędu:

od 7:30- 16:30 - w poniedziałki (w związku z obowiązującymi dyżurami),

od 7:30- 15:30 - od wtorku do piątku

Zasady obsługi mieszkańców nie ulegają zmianie, tym samym:

bezpośrednia obsługa interesantów przez pracowników Urzędu będzie realizowana wyłącznie w pilnych sprawach wymagających osobistego stawiennictwa po wcześniejszym umówieniu telefonicznym(wykaz telefonów do poszczególnych wydziałów dostępny na stronie: https://gimwarta.pl/index.php…, za wyjątkiem spraw dotyczących rejestracji stanu cywilnego.

Osoby wchodzące na teren Urzędu będą obsługiwane pojedyńczo, wyłącznie w strefie Biura Obsługi Klientów (hol na parterze) i są obowiązane zasłaniać usta i nos, stosować środki do dezynfekcji rąk oraz zachować dystans 2 m odległości od pracownika.

Niezbędne dokumenty będzie można dostarczyć do Urzędu w następujący sposób:

a) na adres mailowy ;

b) poprzez platformę ePuap: /nur009id0o/skrytka;

c) do skrzynki podawczej znajdującej się przy wejściu do Urzędu.

Zakończono realizację zadania polegającego na "Wymianie pokrycia dachu na budynku OSP w Jeziorsku". Inwestycję o wartości całkowitej 30 000,00 zł sfinansowano z:

- budżetu Gminy w wysokości: 18 000, 00 zł

- budżetu PSP w wysokości: 12 000,00 zł

 

Thursday, 26 November 2020 17:00

Konkurs Bożonarodzeniowy

Written by

Województwo Łódzkie – Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego z przyjemnością informuje, że organizuje Wojewódzki Kulinarny Konkurs Bożonarodzeniowy dla wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego. Konkurs odbywa się w 2 kategoriach: Tradycyjna Potrawa Wigilijna i Tradycyjny Wypiek Bożonarodzeniowy, a jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego. W ramach konkursu uczestnicy muszą wykonać samodzielnie z produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego, tradycyjną potrawę wigilijną lub tradycyjny wypiek bożonarodzeniowy oraz zaprezentować na zdjęciach gotowy produkt. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronach internetowych www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-bozonarodzeniowy oraz www.lodzkie.ksow.pl.

Thursday, 26 November 2020 16:31

Nowe auto dla policji w Warcie

Written by

Komisariat Policji w Warcie w ramach zadania „Zakup sprzętu transportowego w ramach sponsoringu za połączone środki z Programu Modernizacji Policji oraz środków pozyskanych od samorządów lokalnych przy planowanym 50% współfinansowaniu samorządów” powiększył swój zasób aut o samochód osobowy typu SUV (Hyundai Tucson ix35) w wersji oznakowanej.

Całkowita wartość zadania: 120 000,00 zł

z czego:

- 40 000,00 zł środki przekazane przez Gminę Warta,

- 20 000,00 zł środki przekazane przez gminę Goszczanów,

- 60 000,00 zł środki przekazane przez Komendę Główną Policji.

Nowe auto z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Gminy.

Aktualne dane epidemiologiczne w Gminie Warta na dzień 25 listopada:
64 osoby są zarażone koronawirusem SARS-CoV-2
103 osoby podlegają przymusowej kwarantannie.

Page 1 of 42